Vysoko paropriepustné zateplenie Baumit open

Autor: Baumit Tím

Významnú úlohu pri zabezpečení príjemného bývania a zdravej klímy v dome zohráva zateplenie. V správne zateplenom dome je v zime príjemne teplo, v lete je chránený pred horúčavou a po celý rok má vyrovnanú vnútornú klímu bez veľkých výkyvov. 

5 dôvodov, prečo je Baumit open správna voľba pre vašu fasádu!

  1. Paropriepustné zateplenie s vlastnosťami podobnými ako tehlové murivo
  2. Výborné izolačné vlastnosti šetria vaše peniaze
  3. Vhodné aj pre staršie objekty
  4. Príjemná vnútorná klíma
  5. Umožňuje rýchle vysušenie stavby a skracuje čas výstavby

Zateplenie Baumit open pozostáva z navzájom zosúladených difúzne otvorených komponentov najvyššej kvality. Srdcom systému sú fasádne izolačné dosky na báze polystyrénu. Vysoká paropriepustnosť je zabezpečená patentovaným systémom otvorov v izolante, ktoré zabezpečujú rýchly odvod vodných pár z konštrukcie. Vzduch uzavretý v otvoroch po správnom nalepení a zastierkovaní prispieva k účinnej tepelnej izolácii. „Dierkovaný“ polystyrén tak izoluje rovnako dobre ako izolant bez perforácie, ale má niekoľkonásobne vyššiu schopnosť prepúšťať vodnú paru. Výhodou zostáva jeho jednoduché spracovanie a priaznivá cena v porovnaní s minerálnymi izolačnými doskami.

Postavte svoj dom rýchlejšie

Vysoká paropriepustnosť a vzájomne zosúladená skladba zateplenia Baumit open prispieva k rýchlejšiemu vysušeniu novostavieb a umožňuje aj zmenu v tradičnom poradí prác na dome. Omietanie stien a liatie poterov v dome po zateplení fasády už nemusí byť rizikom ohrozujúcim kvalitu stavby. 

Nebojte sa zateplenia starších budov

Vďaka špeciálnym vlastnostiam lepiacej stierky Baumit openContact je možné zatepliť aj staršie stavby so zvýšenou vlhkosťou a obsahom soli v murive. Po odstránení vlhkých a poškodených omietok, po odstránení príčin vlhkosti napr. realizáciou dodatočnej hydroizolácie môžete dom zatepliť. Systém Baumit open plynule odvádza vlhkosť a prípadné soli v murive sa ukladajú v priestore medzi murivom a izolačnou doskou. Pomocou zateplenia Baumit open tak môžete zatepliť aj staršie objekty, ochrániť ich pred nepriaznivými klimatickými podmienkami a predĺžiť ich životnosť.

Vedeli ste? Systémom Baumit open je zateplených v celej Európe už viac ako 12 mil. m2 fasád!

Pre množstvo a cenu zateplenia Baumit open využite náš Baumit Kalkulátor

Váš Baumit tím

Baumit Tím - Autor článku

Pomáhame ľuďom realizovať zdravé, energeticky efektívne a pekné bývanie. 

Viac článkov od autora